Z Tipi Yangın Merdiveni

Kategori : Z Tipi Yangın Merdiveni
Fiyat : Z Tipi Yangın Merdiveni

Z Tipi Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni, yasal bir şekilde güvence altına alınan, yangın sırasında güvenli kaçış imkanı sağlayan merdivenlerdir. Bu konuyla ilgili gelişmeler hızla devam etmektedir. Konut sektöründeki hızlı gelişme, yangın merdiveni sektörüne de doğrudan yansımaktadır. Bu konuya gereken özen mutlaka gösterilmelidir.

Yangın merdiveni çeşitleri arasında yer alan, “Z tipi yangın merdiveni” günümüzde en önemli yangın merdivenleridir. Bu tarz yangın merdivenlerinin kullanımı başta kamu binaları olmak üzere, belirli yüksekliğin üzerinde olan her binada zorunludur.

“Z tipi yangın merdiveni” 9,5 metrenin üzerinde olan her binada zorunlu olan yangın merdivenidir. Bu tarz yangın merdivenleri oldukça sağlam bir sonuç ortaya çıkarmaktadır. Bu merdivenler genellikle çelik kullanılarak üretilmekte ancak mermerden yapılan yangın merdivenleri de bazı konutlarda görülmektedir.

“Z tipi yangın merdiveni” konusunda dikkat edilmesi gereken nokta genişlik konusudur. Bu yangın merdivenini ön plana çıkaran en önemli nokta, geniş bir şekilde yapılma imkanı olmasıdır. Böylelikle insanların toplu şekilde bulundukları binalarda bu tip yangın merdiveni tercih edilmektedir.

“Z tipi yangın merdiveni” konusunda öne çıkan etkenlerden biri de, bu merdivenlerden inişin seri olmasıdır. Düz bir yapıda olduğu için bu tarz yangın merdivenlerinden iniş, dairesel yangın merdivenlerine göre çok daha kolay ve hızlıdır.

“Z tipi yangın merdiveni” konusunda malzeme kalitesi çok önemlidir. Bunun yanı sıra dış kısma monte edildiği için iklim şartlarından etkilenmemesine de dikkat edilmelidir. Özellikle kayma ve buzlanma konusu hesaplanarak üretim gerçekleştirilmelidir.

“Z tipi yangın merdiveni” kullanımı ile ilgili esaslar yangın merdiveni teknik şartnamesi ve yönetmelikle belirlenmiştir. Bu şartname ve yönetmeliğe uygun bir şekilde üretim yapmak yasal bir zorunluluktur. Ayrıca bu yangın merdivenine eşya konulmaması ve merdivenin bulunduğu alanın boş bırakılması da mecburidir.

Kaynak Niteliğindeki Diğer Sitelerimize Bakabilirsiniz.

http://www.yanginmerdiven.org http://www.yanginmerdiven.net http://www.yanginmerdiveni.biz http://www.yanginmerdiveni.info http://www.yanginmerdivenci.com http://www.yanginmerdiveniimalati.com http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.ztipiyanginmerdiveni.com http://www.istanbulyanginmerdiveni.net http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.yanginmerdivenifiyatlari.com http://www.yanginmerdiven.com http://www.yanginmerdiveni.net

KATEGORİLER

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ